Założenia i korzyści programu "Czyste powietrze"

Coraz częściej można usłyszeć o przedsięwzięciach mających na celu poprawę jakości powietrza. Toksyny obecne w smogu są tak drobne, że z łatwością przenikają do ludzkiego organizmu. Aby chronić zdrowie, powstał program „Czyste powietrze”. Jakie są jego założenia i korzyści? Dowiedz się więcej!

Jaką żywotność ma izolacja celulozowa?

Inwestycja w ocieplanie jest inwestycją długoterminową i kosztowną, dlatego należy dokładnie przemyśleć i przekalkulować, którą z dostępnych metod wybrać. Ze względu na właściwości ocieplające oraz ekologiczny charakter inwestycji, coraz popularniejszym materiałem izolacyjnym jest celuloza. Jakie są zalety takiego sposobu ocieplania poddasza i jaka jest  żywotność izolacji celulozowej?

Jaka jest korelacja między właściwym dociepleniem budynku a ekologią?

Docieplenie wpływa nie tylko na nasz komfort przebywania w pomieszczeniach, koszty ponoszone na ogrzewanie, ale coraz częściej również na ekologię i środowisko. Budownictwo coraz chętniej sięga po rozwiązania, które mają wpływać korzystnie nie tylko na człowieka, ale również na jego otoczenie. Jaki dokładnie związek ma ekologia z docieplaniem budynków?

Moc skały, trwałość izolacji. Charakterystyka wełny skalnej Rockwool Granroc Super

Dobre ocieplenie domu jest bardzo ważne, ponieważ tylko taki budynek jest komfortowy w użytkowaniu. W budynku, który nie ma odpowiedniej izolacji termicznej trudno osiągnąć pożądaną temperaturę i koszty ogrzewania są wyższe.

Kiedy jest najlepszy czas na wymianę izolacji domu?

Wymiana izolacji w domu, czyli termoizolacja budynku to prace, których celem jest zabezpieczenie go przed utratą ciepła, a także doprowadzenie do zmniejszenia zużycia energii, która jest niezbędna do ogrzania domu oraz podgrzania wody. Straty ciepła często sprawiają, że koszty użytkowania budynków zdecydowanie rosną. Ich przyczyną może być niewłaściwa izolacja przegród zewnętrznych.

Kiedy dotychczasowa izolacja domu wymaga wymiany?

Po latach wiele sprzętów ulega zepsuciu i konieczna jest ich wymiana. Podobnie jest w przypadku izolacji domu, która przez lata ulega wyeksploatowaniu ze względu na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Staje się mniej wydajna, co często przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym. Wtedy warto wymienić dotychczasową instalację, korzystając na przykład z technologii wdmuchiwania.