W wielu przypadkach ocieplenie czy też izolacja całych budynków lub niektórych ich elementów to właściwie konieczność. Z jednej strony klimat może sprawiać, że docieplanie staje się standardem, a z drugiej strony izolacja może powodować ochronę nie tylko przed utartą ciepła czy zbytnim nagrzewaniem, ale również stanowić barierę wpływająca na inne czynniki, na przykład akustyczne. Jaki zatem materiał najlepiej wybrać na izolację? Przyjrzyjmy się dziś celulozie Isocell For You!

Celuloza Isocell, czyli izolacja przyjazna naturze

Czym jest wspomniana celuloza Isocell For You? Otóż jest to atestowany materiał dociepleniowy, dopuszczony do stosowania w budownictwie zgodnie z Europejską Oceną Techniczną ETA 04/0080. Co ciekawe celuloza jako materiał stosowany do ocieplania wykorzystywana była już w XVIII wieku, a patent potwierdzający taką jej funkcję uzyskała w wieku XIX. Dziś to już właściwie produkt sprawdzany i testowany w renomowanych laboratoriach oraz instytutach badawczych, które to potwierdzają niezwykłe właściwości izolacyjne celulozy Isocell For You. Niezwykłe, czyli jakie?

Właściwości celulozy Isocell For You

Na pewno bardzo istotną cechą celulozy jest fakt, że jest to najbardziej przyjazny środowisku materiał termoizolacyjny. Dla przykładu wystarczy wspomnieć, że emituje do atmosfery dosłownie minimalne ilości CO2 i zużywa znikome ilości energii pierwotnej w procesie produkcji. Do tego jest ona bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla natury.

Izolacja celulozowa Isocell For You jest izolacją z włókien celulozowych, która jest produkowana z papieru gazetowego w specjalnie dopracowanej technologii recyclingowej. Materiałem źródłowym dla tej izolacji jest drewno, a sama celuloza wytwarzana jest w Austrii, na najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych tego typu w Europie. Celuloza Isocell wyróżnia się świetnymi parametrami izolacyjnymi, dzięki czemu chroni przed chłodem a latem przed przegrzewaniem się pomieszczeń. Ważne jest też to, że jest ona nadmuchiwana lub wdmuchiwania, czyli montowana bez łączenia. Przy tym wszystkim celuloza ta świetnie chroni przed hałasem, a swoje właściwości zachowuje przez minimum 50 lat!