Technologia wdmuchiwania jest nowoczesną metodą ocieplania domów przy pomocy granulatów i różnego rodzaju wełny. Jej zastosowanie jest gwarancją właściwej izolacji, która chroni wnętrze przed utratą ciepła zimą, a także zabezpiecza przed nagrzewaniem się pomieszczeń w sezonie letnim. Ponadto zapewnia także odpowiednie właściwości akustyczne oraz co ważne, nie zatrzymuje wilgoci, co zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni i grzybów. Wśród materiałów znajdujących zastosowanie przy dociepleniach metodą blow-in wymienia się wełnę Rockwool Granrock Super. Chcesz wiedzieć, czym się charakteryzuje? O jej właściwościach przeczytasz w dalszej części artykułu.

Czym wyróżnia się wełna Rockwool Granrock Super i gdzie się ją wykorzystuje?

Wełnę Rockwool Granrock Super wykorzystuje się przy docieplaniu trudno dostępnych miejsc, w których nie sprawdzają się płyty z wełny skalnej ani maty. Granulat doskonale nadaje się do wypełniania poziomych przestrzeni na poddaszach nieużytkowych oraz na stropodachach wentylowanych, do których trudno się dostać. Izolację termiczną z tego rodzaju wełny mineralnej wykonuje się przy użyciu dowolnej maszyny do nadmuchu granulatów izolacyjnych. Docieplenia metodą blow-in przy zastosowaniu wełny Rockwool Granrock Super wyróżnia przede wszystkim możliwość wykonywania izolacji przez cały rok, niezależnie od panujących na zewnątrz temperatur, a także szybkość realizacji, umożliwiająca pokrycie całego poddasza w ciągu jednego dnia.

Granulat Rockwool Granrock Super jest naturalny i w pełni bezpieczny, czego potwierdzeniem jest atest higieniczny. Ponadto wełna wykazuje właściwości ognioodporne, co istotnie podnosi bezpieczeństwo pożarowe ocieplanego obiektu. Co więcej, możliwość zakupu granulatu o 3 różnych gęstościach pozwala na dostosowanie izolacji do indywidualnych preferencji domowników. Na rynku znaleźć można wełnę o gęstości 30 i 45 kg/m3 stosowaną do izolowania poziomych przestrzeni na poddaszach nieużytkowych i stropodachach wentylowanych, a także o gęstości 60 kg/m3 przeznaczoną do skośnych przestrzeni poddaszy użytkowych, ścian trójwarstwowych oraz ścian o konstrukcji szkieletowej.