Metoda wdmuchiwania, czyli inaczej blow-in, to jeden ze sposobów na skuteczne zaizolowanie domu. Na czym dokładnie polega, a także jakie są jej zalety?

Na czym polega technika blow-in?

Blow-in to inaczej wdmuchiwanie materiału izolującego pod ciśnieniem. Jest to obecnie coraz częściej stosowane rozwiązanie, głównie ze względu na fakt, że pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc i tym samym bardzo dokładnie ocieplić budynek. Aby wykonać taką usługę, konieczne jest zastosowanie specjalnych agregatów napędzanych silnikami elektrycznymi. Zazwyczaj mają one moc od 3 do 5 kW, która jest zupełnie wystarczająca, aby w sposób efektywny i szybki wykonać takie ocieplenie.

Jakie są zalety izolacji blow-in?

Dzięki docieraniu do najmniejszych szczelin technika ta pozwala zminimalizować straty ciepła w budynku. Tym samym w miarę jego użytkowania dochodzi do zmniejszenia kosztów eksploatacji, co stanowi dla każdego inwestora korzyść finansową. Wdmuchiwanie blow-in nie ma również ograniczeń jeśli chodzi o zastosowanie, równie dobrze sprawdzi się bowiem zarówno w starych, jak i nowych domach, w obydwu przypadkach skutecznie eliminując mostki termiczne.

Nie można zapomnieć dodatkowo o komforcie cieplnym domowników. Dzięki idealnemu zaizolowaniu pomieszczenia są doskonale chronione przed wilgocią oraz świetnie wentylowane.

Jaki materiał można wykorzystać do izolacji blow-in?

Wiemy już, na czym polega ta metoda oraz jakie są jej główne zalety. Jakie jednak tworzywa pozwalają na jej wykonanie? Okazuje się, że materiałów dociepleniowych jest w tym przypadku kilka, od zgranulowanej wełny, przez styropian, aż po celulozę. Ta ostatnia jest nietoksyczna oraz odporna na powstawanie pleśni, a przy tym nielubiana przez gryzonie, które często trafiają na strychy i poddasza. Dodatkowym atutem jest czystość ekologiczna oraz wysoka odporność ogniowa, co również przemawia na jej korzyść.

Jak widać izolacja blow-in to naprawdę doskonały sposób na to, by ocieplić dom. Technika ta ma wiele zalet, jednak jej praktyczne wykonanie wymaga doświadczenia. Jeśli i Ty rozważasz jej zastosowanie, skontaktuj się z naszą firmą, aby poznać więcej szczegółów na ten temat. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej wiedzy w tym zakresie.