Każdy dom powinien być oazą spokoju i ciszy, dlatego to bardzo ważne, aby zadbać o dobrą izolację akustyczną wszystkich ścian, stropów oraz dachu. Najlepiej takie prace wykonać już na etapie projektowania budowy domu. Jednak dzięki nowoczesnym i innowacyjnym metodom izolacji można poprawić akustykę domu już zamieszkałego. Dowiedz się jak dzięki izolacji poprawić akustykę domu.

Ocieplenie celulozą

Wdmuchiwanie granulatów celulozy to jedno z najlepszych, jak i ekologicznych rozwiązań nawet w stosunkowo trudno dostępnych miejscach domu, takich jak stropy i skosy na poddaszu. Szczególnie warto rozważyć naprawę izolacji, gdy zimą na poddaszu występują niskie temperatury, a latem wysokie. Docieplanie granulatem w takim wypadku jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Co ciekawe coraz częściej stosuje się je w nowo powstałych budynkach, jak również w obiektach już istniejących i zamieszkałych. W tych drugich zazwyczaj wymagana jest termomodernizacja. Gdy budynek nie jest dobrze ocieplony i nie spełnia już oczekiwań jego użytkowników, ocieplenie celulozą za pomocą wdmuchiwania granulatu jest najlepszą opcją. Co godne uwagi dzięki tej metodzie można naprawić izolację termiczną bez konieczności demontażu dachu, co w przypadku budynków już zamieszkałych jest bardzo ważne.

Izolacja granulatem wełny

W każdym budynku istnieją takie miejsca, które są ciężko dostępne do izolacji zwykłymi płytami lub matami. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem są materiały termoizolacyjne w postaci granulatu lub też strzępków wełny. Taki luźny materiał termoizolacyjny jest szczególnie polecany do ocieplenia:

  • dachów,
  • poddaszy,
  • poddaszy nieużytkowych,
  • stropów drewnianych.

W starszych już domach można nim również wypełnić praktycznie każdą szczelinę w ścianach trójwarstwowych z pustą powierzchnią. Prace za pomocą takiej metody trwają znacznie krócej niż ocieplanie tradycyjnymi metodami, dzięki temu można również zaoszczędzić na materiale, ponieważ po jej zakończeniu nie zostają żadne odpadki. Chcąc więc poprawić akustykę domu, a co za tym idzie również komfort życia, warto dowiedzieć się więcej o tych metodach termoizolacji.