Wybierając wśród dostępnych materiałów izolacyjnych do ocieplenia poddasza, nierzadko zmuszeni jesteśmy decydować pomiędzy wariantami efektywnymi a takimi, które są szybkie w montażu. Dzięki nowoczesnemu, jedynemu w swoim rodzaju granulatowi z wełny skalnej możemy połączyć obie te zalety i w krótkim czasie uzyskać szczelną izolację, która przetrwa wiele lat.

Dlaczego warto zaizolować poddasze wełną mineralną Rockwool?

Materiały i działania w zakresie technologii budowlanej przechodzą nieustanny rozwój, zyskując na trwałości, efektywności i komforcie montażu. Jednym z efektów konsekwentnych poszukiwań na tym gruncie jest powstanie specjalistycznego granulatu z wełny skalnej. Ze względu na szybkość instalacji i wysokie parametry jest on doskonałym zastępstwem dla wariantów natryskowych czy płyt z wełny skalnej.

Izolacja termiczna z granulatu skalnego powstaje poprzez nadmuch granulatu izolacyjnego. Wśród jej licznych zalet należy wymienić przede wszystkim szczelność – wełna skalna dokładnie wypełnia wąskie szczeliny i trudno dostępne miejsca, których uszczelnienie w inny sposób byłoby znacznie utrudnione lub wręcz niemożliwe. Co więcej, może być stosowana zarówno do docieplania poddaszy nieużytkowych i wentylowanych stropodachów, jak i ścian o konstrukcji szkieletowej czy ukośnych poddaszy użytkowych.

Kolejną zaletą wełny mineralnej Rockwool jest jej znaczna odporność na ogień. Granulat ten jest niepalny – gdy zostanie wystawiony na działanie płomieni, jego powierzchnia ulegnie skurczeniu, odcinając im w ten sposób dostęp do głębiej położonych warstw izolacji. Dzięki tym właściwościom materiał ten znacznie zwiększa bezpieczeństwo przeciwpożarowe dachu i poddasza.

Oprócz tego granulat z wełny skalnej jest szybki i łatwy w montażu – ocieplenie poddasza z jego użyciem może zostać przeprowadzone nawet w ciągu jednego dnia. Co więcej, montaż może być wykonywany bez względu na porę roku czy pogodę – również przy wysokim poziomie wilgotności czy bardzo niskiej temperaturze.

Granulat z wełny skalnej występuje w trzech typach gęstości, co pozwala na skuteczną izolację zarówno dachów i poddaszy, jak i ścian. Powierzchnie ukośne na poddaszach użytkowych, ściany o konstrukcji szkieletowej oraz ściany trójwarstwowe izolowane są z wykorzystaniem granulatu o gęstości 60 kg/m3. Z kolei warianty o gęstości 30 i 45 kg/m3 wykorzystywane są przede wszystkim do ocieplania poziomych powierzchni stropodachów i poddaszy nieużytkowych.