Dobre ocieplenie domu jest bardzo ważne, ponieważ tylko taki budynek jest komfortowy w użytkowaniu. W budynku, który nie ma odpowiedniej izolacji termicznej trudno osiągnąć pożądaną temperaturę i koszty ogrzewania są wyższe.

Do czego można użyć wełny skalnej?

Stosując wełnę skalną zgodnie z zaleceniami Standardu ROCKWOOL możemy mieć pewność, że zostaną osiągnięte najwyższe standardy. Produktami takimi izoluje się termicznie i akustycznie cały budynek. Jest to doskonały materiał do izolacji dachów zarówno skośnych, jak i płaskich, ścian zewnętrznych i działowych, podłóg i stropów, a także instalacji grzewczych, kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Wełną skalną można skutecznie izolować wszystkie rodzaje budynków, domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak również budynków przemysłowych, handlowych, czy hal magazynowych. Usługę taką można zamówić w Firmie Ergo Docieplenia.

Zalety stosowania wełny skalnej Rockwool Granroc?

Wełna skalna jest naturalną wełną produkowaną z naturalnych surowców. Proces jej produkcji został zainspirowany zjawiskami przyrody. Wełna skalna jest materiałem wysokiej jakości, trwałym i ekologicznym. Całość odpadów, które powstają przy jej wytwarzaniu, wraca do cyklu produkcyjnego. Ocieplając dom z zastosowaniem takiego materiału, przyczyniamy się do ochrony środowiska, redukujemy emisję CO2 do atmosfery oraz do redukcji zużycia wody. Wysokiej jakości płyty z wełny skalnej znakomicie nadają się do izolacji podłóg i ścian działowych. Stanowią doskonałą ochronę przed hałasem. Wełna w formie granulatu ma wysoką gęstość, dzięki czemu zapewnia doskonałą izolacyjność akustyczną przegrody. To idealny materiał, który jest niepalny, bardzo trwały, a przy tym niezmieniający swoich parametrów nawet po czasie eksploatacji. Izolacja termiczna z granulatu wykonywana jest z wykorzystaniem maszyny przeznaczonej do nadmuchu, co pozwala docieplać trudno dostępne miejsca.