Wdmuchiwanie celulozy lub wełny skalnej to nowoczesna, skuteczna i wydajna metoda ocieplania budynku. Pozwala osiągnąć duże oszczędności w zakresie wydatków na ogrzewanie budynku, ale jest też trwała i wydajna. Izolacja z celulozy chroni przed hałasem, przewiewami i jest odporna na rozwój pleśni.

Czym jest wdmuchiwanie celulozy?

Wdmuchiwanie celulozy to nowoczesna metoda ocieplania budynku. Polega na maszynowym nadmuchiwaniu materiału z celulozy przy pomocy specjalnej rury pozwalającej na dotarcie do niedostępnych przestrzeni jak dachów, wiązarów, skosów czy przestrzeni między ścianami warstwowymi. Wykorzystanie waty celulozowej pozwala więc na izolację nawet najmniejszych szczelin w domu, co wpływa w konsekwencji na obniżenie kosztów ogrzewania budynku.

Mostek termiczny a izolacja wełną skalną

Mostki termiczne to miejsca w budynku, przez które uchodzi ciepło. Powstają one najczęściej na łączeniach jak na przykład w miejscu połączenia balkonu ze stropem, przy parapetach okiennych, oknach, nadprożach, wieńcach czy w piwnicach. Mostki termiczne są wynikiem błędów na etapie projektowym lub błędów wykonawczych podczas budowy. Widocznym syndromem występowania mostka termicznego jest skraplająca się para wodna, pleśń oraz grzyb. Jedyną możliwością zabezpieczenia trudnodostępnych miejsc jest izolacja poprzez wdmuchiwanie wełny skalnej. Dzięki temu szczeliny zostają wypełnione, a ciepło z wnętrza budynku przestaje uchodzić w niekontrolowany sposób co zwiększa nie tylko szczelność, ale też pozwala obniżyć koszty ogrzewania w okresie zimowym.