Coraz częściej można usłyszeć o przedsięwzięciach mających na celu poprawę jakości powietrza. Toksyny obecne w smogu są tak drobne, że z łatwością przenikają do ludzkiego organizmu. Aby chronić zdrowie, powstał program „Czyste powietrze”. Jakie są jego założenia i korzyści? Dowiedz się więcej!

Założenia programu „Czyste powietrze”!

Głównym i podstawowym założeniem programu „Czyste Powietrze” jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Ma również na celu poprawę jakości powietrza za pomocą rozbudowy ofert dofinansowań wymiany źródeł ciepła na nowocześniejsze. Program ten zakłada ponadto dotacje jako formę pomocy finansowej, dzięki któremu można uzyskać wsparcie dla wybranych inwestycji odpowiednich dla zaktualizowanych wymogów dotyczących jakości powietrza. Kolejnym założeniem programu, jest wprowadzenie poprawy w jakości energetycznej budynków. Co ciekawe to właśnie termoizolacja budynków ma dużą szansę znacznie wpłynąć na ilość gazów uwalnianych do atmosfery. Ponieważ emisja szkodliwych gazów jest z roku na rok coraz większa, ich redukcja jest kolejnym założeniem koncepcji „Czystego powietrza”.

Korzyści programu Czyste powietrze!

Jest wiele korzyści z korzystania z programu „Czyste Powietrze”, a między innymi:

  • możliwość oszczędzania na wydatkach związanych z ogrzewaniem domu, ponieważ używany do tego procesu granulat wełny, zapewnia całkowitą trwałość izolacji,
  • efektywniejsze zarządzanie używana energią cieplną,
  • dofinansowanie inwestycji w lepsze źródło ciepła,
  • zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby związane z zanieczyszczeniem powietrza.

Korzystając z dofinansowania profesjonalnego ocieplenia, czy izolacji termicznej istnieje możliwość skorzystania z usługi bez konieczności demontażu całego dachu. Cała procedura odbywa się w sposób ekologiczny, ponieważ używany do tego granulat celulozy jest produktem całkowicie recyklingowym. Powierzając wykonanie tej innowacyjnej usługi wykwalifikowanym fachowcom, będziemy w pełni usatysfakcjonowani z wykonanej pracy.