Izolacja typu blow-in, czyli wdmuchiwana, to stosunkowo nowa technologia, dlatego nie jest jeszcze rozpowszechniona w naszym kraju. Tymczasem stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych metod ocieplania budynków. Zapewnia wiele korzyści, w tym przede wszystkim możliwość skutecznego zaizolowania nawet trudno dostępnych miejsc. Dlaczego i w jakich przypadkach warto zdecydować się na zastosowanie metody blow-in?

Izolacja wdmuchiwana — kiedy warto się na nią zdecydować?

Jak już zostało wspomniane, docieplenie metodą blow-in zapewnia bardzo dobre rezultaty w przypadku konieczności zaizolowania trudno dostępnych miejsc. Niejednokrotnie okazuje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem, np. gdy montaż płyt czy mat izolacyjnych jest utrudniony lub wręcz niemożliwy. Z powodzeniem można ją wykorzystać w budynkach z dachem płaskim czy skośnym. Wdrażana jest przy izolacji stropów, stropodachów czy skosów poddaszy. Nadaje się do ocieplania ścian działowych, ścian elewacyjnych czy konstrukcji szkieletowych.

Izolacja wdmuchiwana to jedna z najlepszych technologii do zastosowania w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu. Poddasze to taka część domu, w której zwykle panują niekomfortowe warunki. Latem bywa tutaj bardzo gorąco, z kolei zimą wnętrza dość szybko ulegają wychłodzeniu. Z tego też powodu w domach, w których użytkowane są przestrzenie znajdujące się bezpośrednio pod dachem, należy zadbać o izolację o bardzo dobrych parametrach. Metoda blow-in to doskonały sposób, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort cieplny przez cały rok.

Technologia wdmuchiwania świetnie sprawdza się także we wnętrzach, które są już wykończone, jednak wymagają odpowiedniego docieplenia. Dzięki niej możemy skutecznie uniknąć uciążliwości związanych z remontem.

Inne korzyści z zastosowania izolacji blow-in 

Nowoczesna technologia izolacji typu blow-in ma szeroki zakres zastosowań i wiele korzyści, dlatego też cieszy się zainteresowaniem zarówno wśród właścicieli domów jednorodzinnych — murowanych i drewnianych, jak i spółdzielni mieszkaniowych czy wspólnot mieszkaniowych. Oprócz wysokiej skuteczności zapewnia też dokładne pokrycie docieplanych powierzchni, dzięki czemu ogranicza wszelkie straty ciepła i niweluje mostki termiczne. Wykonana izolacja jest całkowicie bezpieczna, przyjazna środowisku i zapewnia doskonałe właściwości akustyczne. Używane materiały są ognioodporne, grzyboodporne i przepuszczające wilgoć. Co ważne, prace przy wykonaniu izolacji metodą wdmuchiwania przebiegają szybko, nie powoduje uciążliwego bałaganu i nie generują problematycznych odpadów.